Eğitim ve Öğretim

Okulumuzda çoklu zeka sistemine dayalı eğitim programı uygulanmaktadır. Çocuk merkezli olan bu eğitim programında çocuklarımızın her alanda gelişimi dikkatle izlenir. Desteklenmeye ihtiyaç duyulan noktalar, birebir ilgi ve paylaşımla geliştirilir. Çocuklarımızın yetenekleri bizler için çok önemlidir. Bu yetenekleri keşfedilip desteklenerek aileleri ile paylaşılır. Eğitim programımız; çocukların bireysel gelişimini, sosyalleşmesini, kendini ifade edebilmesini ve yeni bilgiler öğrenmesini, öğrendiklerini uygulamasını, farklı insanlarla paylaşmasını, mutlu bir birey olmasını sağlayacak çeşitli aktivitelerden oluşmaktadır.

HOWARD GARDNER’IN ÇOKLU ZEKA KURAMI
Eğitim sistemimiz; çocuklarımızın ileriki yaşlarda göreceği Milli Eğitim Bakanlığının da öğretim programında yer alan Harvard Üniversitesi Eğitim Profesörlerinden olan HOWARD GARDNER’ın Çoklu Zeka Kuramı üzerine kurulmuş olup, öğrenci merkezlidir. Çocukların gelişimi dikkatle izlenir, desteklenmeye ihtiyaç duyulan kısımlar birebir ilgiyle geliştirilir. Grup çalışmalarında yaratıcı zekanın ön plana çıkması hedeflenmektedir. Uygulamalı eğitim (yaparak, yaşayarak öğrenme) en önemli ilkelerimizden biridir.

Çocukların ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak buna uygun eğitim programı yapılandırmaktayız. Çocukların bireysel gelişimini, sosyalleşmesini, kendini ifade edebilmesini, yeni bilgiler öğrenmesini ve bunları paylaşmasını sağlayacak çeşitli aktivitelerimiz bulunmaktadır. Eğitim programlarımız yıllık olarak hazırlanmakta ve çocuk okula başladığı ilk günden itibaren siz değerli velilerimize sunulmaktadır.

DİLİMİZ
Okullarımızda ayrı ayrı yaş guruplarına yabancı ve Türk eğitimciler tarafından haftada 5 gün İngilizce dersleri verilmektedir. Ayrıca okulumuzda anasınıfı öğrencilerimize ikinci yabancı dil olarak Fransızca verilmektedir.

BRANŞ DERSLERİMİZ
MÜZİK:

Müzik eğitimindeki temel amacımız, çocukların müzik yoluyla kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak, çeşitli müzik aletlerini kullanarak tanımalarını sağlamak ve yeteneklerini ortaya koymalarına yardımcı olmaktır. Müzik derslerimizde; dans, müzik, konuşma, dil, vücut ve hareket birlikteliğini temel alan ORFF metodu uygulanmaktadır. Koro çalışmalarıyla topluluk ile hareket etme ve bir gruba ait olma duygusu kazandırılmaktadır. Müzik derslerimiz kurucumuz Ayşe ERDAL tarafından verilmektedir. Piyano eşliğinde olan bu derslerimiz keyifle işlenmektedir.

İNGİLİZCE:
Çocuklarımızın eğitim hayatının ilk basamağı olan okul öncesi eğitimden başlayarak İngilizce eğitimi, yabancı dil eğitiminin alt yapısının oluşması, farklı dil ve kültürlerin farkına varılması açısından oldukça önem taşımaktadır. Okullarımızda İngilizce eğitimi Türk ve yabancı öğretmenler tarafından, yaş gruplarına uygun dersler hazırlanarak haftada 5 gün gerçekleşmektedir.

FRANSIZCA:
İngilizce’de olduğu gibi Fransızca’da da öğrencilerimize dünya dillerini farkına varmaları ve bu dillere ait alt yapının oluşmasını sağlayacak temel iletişim becerilerini kazanmaları hedeflenmektedir.

BALE:
Bale eğitimimiz profesyonel bale eğitmenimiz tarafından verilmektedir. Her çocuğumuzun kendini birer balerin ve balet olarak hissettiği derslerimizde temel amaç çocuklarımızın beden dillerini uygun şekilde kullanmalarını öğretmektir.

TİYATRO:
Çocuklarımızın en keyif aldıkları derslerden biri de Drama Dersi’dir. Çocuklar bu derste yaratıcı düşüncelerini geliştirme fırsatı bulmaktadırlar. Ayrıca drama dersi çocukların sosyalleşmesine büyük katkı sağlamaktadır. Çocukların sorunlarla baş edebilme yeteneğini arttırmaktadır. Drama öğretmenleri çocukların beden dillerini kullanmalarında ve hayal dünyalarını geliştirmelerinde büyük rol oynamaktadır.
Yıl içerisinde tiyatro eğitimini başarıyla tamamlayan değerli çocuklarımız yıl sonunda hazırladıkları tiyatro gösterilerini büyük bir heyecanla ailelerine sunmaktadır.
Okulumuzda verilen eğitimin dışında çocuklarımıza tiyatro sevgisi kazandırmak için çok sık olarak tiyatro oyunlarına gitmekteyiz. Burada çocuklar hem canlı olarak izledikleri oyunculardan çok etkilenmekte hem de zaman zaman kendileri de oyunun bir parçası olma şansına sahip olmaktadırlar. Bu onlar için büyük heyecan yaratmaktadır.

RESİM:
Çocukların yaratıcılıklarını sergileyebildikleri çok önemli bir alan olan resim etkinliği okulumuzda sıkça yapılmaktadır. Suluboya, pastel boya, kuru boya, seramik hamuru, tuz seramiği gibi malzemeler kullanarak çocukların hayal dünyalarını daha da geliştirmeleri sağlanmaktadır. Hayal dünyalarının yanı sıra resim etkinliklerinde çocukların problem çözme becerileri de artmaktadır.

DANS:
Çocuklar için çok büyük bir eğlence olan dans hem beden hareketi hem de farklı müzikler dinlemeleri açısından büyük önem taşımaktadır. Farklı ülkelerin ritimleri ve danslarını öğrenmek onlar için büyük bir mutluluk kaynağı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir