Okulumuzun Çalışma Prensipleri

Okulumuzun Çalışma Dönemleri

Resmi tatil günleri dışında okulumuz 12 ay boyunca haftanın 5 günü kesintisiz olarak eğitime devam etmektedir.

Çalışma Saatlerimiz

Okulumuz sabah 7.30’da güler yüzlü öğretmenlerimiz tarafından açılmakta ve saat 10.00’a kadar çocuklarımızın okula gelişi devam etmektedir. Saat 15.00’da başlayan okul çıkışlarımız 18.30’da sona ermektedir.

Okula geliş gidişlerdeki disiplin hem öğrencilerimiz hem de okulumuz açısından önem taşımaktadır. Okula gelmeyen öğrencilerimizin gerekçelerinin okul yönetimine bildirilmesi gerekmektedir.

Gün içerisinde yuvadan anne veya baba dışında herhangi biri alacak ise bunun daha önceden okul yönetimine mutlaka bildirilmesi gerekmektedir. Aksi halde teslim etmemiz mümkün değildir. Bu durum hem çocuklarımızın güvenliği hem de okul yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır.

Yaş Grupları

Okulumuzun Şişli (2-6 yaş), Ortaköy (2-6 yaş), Balmumcu (0-6 yaş) ve Ataşehir (2-6 yaş) şubelerinde okul öncesi eğitimi verilmektedir. Aramıza yeni kattığımız 5. Şubemiz Ataşehir’de açılmış olup 2-6 yaş arası çocuklarla birlikte olmaktadır. Sınıflarımız yaş gruplarına göre ayrılmış olup, her çocuk yaş grubuna uygun sınıfta eğitim almaktadır. Bunun dışında toplu etkinliklerimizde çocuklarımız bir araya gelerek diğer yaş gruplarındaki arkadaşlarıyla beraber olma fırsatına sahip olurlar.

Yemek Düzeni

Gelişim dönemlerinde olan çocuklarımızın dengeli ve düzenli beslenmelerinin ne kadar önemli olduğunu dikkate alarak onlar için özel yemek menüleri hazırlamaktayız. Bu menülerimiz kayıt sırasında siz velilerimize vermiş olduğumuz eğitim bültenlerinde aylık olarak yer almaktadır. Ailelerin çocuklarının beslenmeleriyle ilgili bize vermiş olduğu bilgilere özenle dikkat ediyor, çocuklarımızın besinlerini bu doğrultuda düzenliyoruz.
Çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmesi, farklı besinlerle tanışması, yeme disiplini oluşturması bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda oyunlarımız, eğitimlerimiz devam etmektedir.

Sevgi Yumağında;

Kahvaltı: 08.30 – 10.00
Meyve Saati: 11.00
Öğle Yemeği: 12.00 – 13.30
İkindi Kahvaltısı: 15.15 – 16.00
Çorba Saati: 16.45 – 17.00
Bu zaman dilimleri dışında özel günlerde (doğum günü, yılbaşı, yerli malı haftası vs.) çocuklarımız bir araya gelerek farklı lezzetleri tatmaktadırlar.

Ulaşım Düzeni

Velilerimize ve servis güzergahlarına en uygun olabilecek zaman dilimleri ayarlanarak, öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklarımız servislerle evlerinden alınır ve yine aynı özenle belirtilen zaman dilimlerinde evlerine bırakılır. Emniyet kemerlerinin takılı olması bizim en önemli prensibimizdir. Öğretmenimiz, çocuklarımız arabaya bindikleri anda kemerlerini takar ve inene kadar kemerleri takılı kalır. Servis şoförlerimiz son derece titiz ve özenli kişilerdir.

Tatil Uygulamaları

Okulumuzda resmi tatil günleri dışında haftanın 5 günü eğitim devam edilmektedir.

Veli Görüşmeleri

Veli toplantılarımız yılda bir kez, sınıf öğretmenimiz, kurucumuz ve psikoloğumuz eşliğinde çocuklarımızın aileleriyle birebir olarak yapılmaktadır. Toplantılarımızda her öğrencimizin yıl içerisindeki gelişimi, sınıf içerisindeki son durumu ve yaptığı etkinlikler hakkında bilgi verilir.

Bunun dışında ailelerimiz bizim ile ilgili bir paylaşımda bulunmak isterlerse, önceden randevu alarak yönetici, psikolog ve öğretmenlerimizle görüşebilirler. Gerekli görüldüğü takdirde öğretmenlerimiz velilerimizi görüşmeye davet edebilirler.

Kıyafet Düzeni

Çocuklarımızın kıyafetleri ve ayakkabıları kullanışlı ve rahat olmalıdır. Başka arkadaşlarının kıyafetleriyle karışmasını önlemek için üzerlerine isim yazılmalıdır. Okulumuz tarafından çocuklarımız için özel olarak hazırlanan okul eşofmanları beden eğitimi derslerinin olduğu günler mutlaka giydirilmelidir. Yüzmeye gidileceği günler mayo, bone, havlu vb. giyecekler yanlarında olmalıdır. Okula gelirken değerli eşya, takı getirilmemesi rica olunur.

Sağlık Düzeni

Okulumuzun kayıt esnasında velilerimize sunduğu formlarda herhangi bir hastalık söz konusu olup olmadığı, düzenli ilaç kullanımı veya alerjik bir rahatsızlık mevcut olup olmadığı detaylı şekilde öğrenilmektedir. Buradan edinilen bilgiler doğrultusunda çocuklarımız okul vakitlerinde özenle takip edilmekte, herhangi bir durum söz konusu olduğunda hemen aile ile irtibata geçilmekte ve işbirliği içerisinde sorun en kısa sürede çözüme ulaştırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir