aYRICALIKLAR

Adsız tasarım (3)

Sınıf İçi Oyuncaklar ve Oyun Köşeleri

Sınıf içerisinde zeka ve hafıza geliştirici birçok oyuncak bulunmaktadır. Ayrıca sınıflarımızda pek çok oyun oynanabilecek köşelerimiz bulunmaktadır. İngilizce köşesi, müzik köşesi, kitap köşesi, puzzle köşesi, doktor köşesi, hayvanlar köşesi bunlardan bazılarıdır. Çocuklarımızın hem serbest oyun etkinliği ile yaratıcılıkları gelişmekte hem de bu sayede çocuklarımız grup oyunları kurmayı öğrenmektedirler. Her Salı ‘kitap’ her Cuma ‘oyuncak’ günü olarak belirlenmiştir. Bu günlerde çocuklarımız evden getirdikleri kitap ve oyuncakları sınıf içerisinde arkadaşlarıyla paylaşırlar. Kitaplar büyük bir özenle takip edilir ve sınıf öğretmenleri mümkün oldukça çok kitabı okumaya özen gösterir.

Adsız tasarım (4)

yabancı dil bilen öğretmenler

Erken yaş, ikinci dil hatta üçüncü dil öğrenimi için bir fırsat penceresidir ve bu yaşta atılan yabancı dil tohumlarının ileriki yaşlarda çok güzel filizlendiğini uygulamalardan görmek mümkündür. İki dillilikte beynin farklılıkları anlayabilme, bağlantılar kurabilme, takip etme ve farklı kültürleri anlama hızı artmaktadır. Çocuklar için 0-6 yaş arası dönem yabancı dil öğrenme açısından hayati öneme sahiptir çünkü çocuklar, ana dillerini öğrenebilmek için doğuştan sahip oldukları dil öğrenme yeteneklerini, İngilizce öğrenmek için de kullanabileceklerini kısa zamanda fark ederler. Tüm bu bilgiler çerçevesinde Sevgi Yumağı Anaokulu “çift yabancı dil” konseptini, başarılı bir şekilde, okul öncesi öğrencileriyle uygulamaktadır.

Adsız tasarım (5)

Yemek Düzeni

Gelişim dönemlerinde olan çocuklarımızın dengeli ve düzenli beslenmelerinin ne kadar önemli olduğunu dikkate alarak onlar için özel yemek menüleri hazırlamaktayız. Bu menülerimiz kayıt sırasında siz velilerimize vermiş olduğumuz eğitim bültenlerinde aylık olarak yer almaktadır. Ailelerin çocuklarının beslenmeleriyle ilgili bize vermiş olduğu bilgilere özenle dikkat ediyor, çocuklarımızın besinlerini bu doğrultuda düzenliyoruz. Çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmesi, farklı besinlerle tanışması, yeme disiplini oluşturması bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda oyunlarımız, eğitimlerimiz devam etmektedir.

Howard GARDNER

eğitim sistemimiz

Eğitim sistemimiz; çocuklarımızın ileriki yaşlarda göreceği Milli Eğitim Bakanlığının da öğretim programında yer alan Harvard Üniversitesi Eğitim Profesörlerinden olan Howard GARDNER’ın Çoklu Zeka Kuramı üzerine kurulmuş olup, öğrenci merkezlidir. Çocukların gelişimi dikkatle izlenir, desteklenmeye ihtiyaç duyulan kısımlar birebir ilgiyle geliştirilir. Grup çalışmalarında yaratıcı zekanın ön plana çıkması hedeflenmektedir. Uygulamalı eğitim (yaparak, yaşayarak öğrenme) en önemli ilkelerimizden biridir.

Howard GARDNER (3)

REHBERLİK

Okulumuz anasınıfında, uyguladığımız eğitim programı ile çocuklarımızın, psiko-sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerinin izlenmesi, olumlu benlik ve kişilik gelişiminin desteklenmesi ve sosyal becerilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Okulumuz rehberlik biriminin işleyişi, ilköğretimde rehberlik hizmetlerinin dayandığı gelişimsel rehberlik anlayışına bağlı olmaktadır. Gelişimsel rehberlik anlayışına göre, yaşamın her döneminde başarılması gereken birtakım gelişim görevleri vardır. Rehberlik biriminin amacı da, çocuklarımızın bu gelişim görevlerini başarıyla yerine getirmelerini kolaylaştırmak ve desteklemektir.

Howard GARDNER (2)

Ulaşım

Velilerimize ve servis güzergahlarına en uygun olabilecek zaman dilimleri ayarlanarak, öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklarımız servislerle evlerinden alınır ve yine aynı özenle belirtilen zaman dilimlerinde evlerine bırakılır. Emniyet kemerlerinin takılı olması bizim en önemli prensibimizdir. Öğretmenimiz, çocuklarımız arabaya bindikleri anda kemerlerini takar ve inene kadar kemerleri takılı kalır. Servis şoförlerimiz son derece titiz ve özenli kişilerdir.

Howard GARDNER (1)

Büyük etkinliklerimiz

Doğum Günü Kutlamaları, Partilerimiz, Milli Bayramlarımız, Sergilerimiz, Oyun Etkinliklerimiz, Sınıf İçi Oyuncaklar ve Oyun Köşeleri, Spor Aktivitelerimiz, Yıl Sonu Gösterimiz

Adsız tasarım (7)

partilerimiz

Kıyafet balosu, Maskeli balo, Pijama partisi, Cumhuriyet Balosu, 23 Nisan Şenliği, Balon Partisi, Takı ve Aksesuar partisi, Şapka partisi ve daha birçok yeni partilerimiz.

Howard GARDNER (4)

Gezilerimiz

Gezilerimiz çocuklarımız açısından hem çok eğlenceli hem de çok eğitici geçmektedir. Gezi günleri eşofmanlarını giyip heyecanla okula gelen çocuklarımıza hemen yaka kartları takılmakta ve çocuklarımız servislerle öğretmenleri eşliğinde gezi alanına doğru yola çıkmaktadırlar. Çocuklarımız için farklı yerlere gitmek, yeni bilgiler edinmek büyük önem taşıdığından gezi günlerine ayrı heyecan duymaktadırlar.

vELİLERİMİZİN GÖRÜŞLERİ

2748-mahmut-akyildiz
İki çocuğum da Sevgi Yumağı öğrencisiydi. Şu anda ikisi de hem ingilizce hem almanca temel eğitimi almış durumdalar ve orta öğrenimlerinde de çok büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Oldukça memnunuz.
Dr. Mahmut Akyıldız
Baba
depositphotos_61971807-stock-photo-handsome-middle-aged-man
Kızımın bazı sorunları vardı, açıkçası anaokuluna göndermekte çok kararsızdım. Sevgi Yumağındaki eğitimi ve öğretmenlerin sevecenliğini gördükten sonra fikrimi değiştirdim. Çok memnunum.
Yük. Müh. Alim Vedater
Baba
orta-yasli-guzel-kadin_1644899
Bizim ebeveyn olarak tatmin olmamızın dışında, çocuğumuzun da mutlu olduğunu görmek çok güzel. Tüm gelişim süreci boyunca yanında olan Sevgi Yumağı Anaokulu’na çok teşekkür ediyoruz. İnşallah ilk ve orta öğrenimi için de Özel İstanbul Başarı Koleji’ne devam edeceğiz.
Aysu Pekcan
Anne